Hráč Hráč: Slovenská republika Hráč: Česká republika
Hráč
Užívateľská zóna
login:
heslo:
 

Registrácia užívateľa
Vyhľadávanie
Rozšírené vyhľadávanie
Najčítanejšie články/recenzie

Sniper: Ghost Warrior
...

Magic the Gathering: Duels of the Planeswalkers
Need for Speed: Hot Pursuit 3
Puzzle Quest 2
TOP novinky
Killzone sa stáva štvrtou najrýchlejšie predávanou Sony hrou
[Playstation 3]
Pro Evo poteší svojou prítomnosťou aj Wii
[Nintendo Wii]
Hacker LulzSec prepustený na kauciu
Gosen: E3 Microsoftu bude zmenou
[Xbox 360]
Práve v predaji
WRC 2010
[Playstation 3]
32,00 €
964,03 Sk
Stranglehold
[PC]
13,00 €
391,64 Sk
Wii Fit Náhradná Batéria 2800mah + Kabel
[Nintendo Wii]
19,00 €
572,39 Sk
Just Cause
[PC]
9,90 €
298,25 Sk
Super Street Fighter IV
[Playstation 3]
32,50 €
979,10 Sk
Predobjednávky
Predobjednávky »
Mailing list
váš email:
viac o tejto službe
Recenzia: RACE: The WTCC Game
NÁVRAT TLAČIŤ
zväčšiť

Recenzia:
RACE: The WTCC Game

STREDA, 20.december 2006  [PC]
autor: Mikhael

Ejha. Prichádza titul, ktorý má poriadnu porciu áut, ďalej kvalitné trate, nehovoriac o užívateľsky príjemnom prostredí a ... Nuž, ale pozrime sa, ktože stojí za jeho vývojom. Úplne jednoducho zistíme, že je to spoločnosť SimBin. Áno, tá spoločnosť, ktorá nám okrem iných titulov priniesla aj sériu GTR. No a v porovnaní s ňou RACE zaostáva. Nechcem tým povedať, že by RACE nebodaj bola zlým titulom. Jej chybou ale je, že tu bolo pred ňou aj niečo lepšie, a tak sa jednoducho porovnávaniu nevyhne.

Pre všetkých herných nováčikov je titul dokonale perfektným. Ak vaše predchádzajúce skúsenosti pozostávali z hrania titulov ako TOCA, Live For Speed alebo rFactor, nevšimnete si nič. Horšie to ale je, ak ste už predtým niečo od spomínanej vývojárskej spoločnosti hrali. Zrazu si budete pripadať ochudobnení a to hlavne kvôli nedostatku minulých detailov. Na opačnej strane si ale do sýtosti užijete hluk motorov, ktoré svojou realistickosťou vynikajú nad všetko ostatné. 

Titul RACE má v sebe ovládanie áut na realistickej úrovni, nie ale až príliš realistickej. Autá sa ovládajú ľahšie, než u klasických hardcore simulácií, čo som ale ja osobne naozaj ocenil  Predstavte si to tak, že séria Need for Speed je na ovládanie najľahšia, no a titul GTR zase najzložitejším. RACE si brázdi svoju cestu pekne stredom, čím poteší aj menej „namakaných“ hráčov. Takmer všetky autá (okrem BMW) majú pohon na predné kolesá, čo sa nutne v pretekaní prejavuje. Treba si preto na to pomaly zvykať, lebo auto s predným a zadným pohonom sa líšia ako jablká a kalkulačka.

Pohon predných kolies, ktorý tu omieľam už pomaly druhý odsek je príjemnou zmenou oproti klasickým autám. Má avšak aj svoje nevýhody. Pri výjazde zo zákruty nemôžete rýchlo pridať, lebo skončíte v jarku (alebo v šanci ako sa tuto na východe vraví). Oplatí sa čakať, čakať a ešte raz čakať na ten správny okamih. Jazda vo väčšej rýchlosti je ešte len naozajstnou zábavou. Auto, ako správny tátoš, robí to, čo má a vy máte z toho patričnú zábavu. Nepoznám nič krajšie ako ísť na brzdy neskôr než protivníci a ukázať im svoj veľký za-...dný nárazník. Využiť sa dá aj v poslednej dobe tak populárne driftovanie. Kedysi to dokázal iba Gary McCoy na svojej motorke, dnes ale táto zručnosť patrí do výbavy každého pretekára a ani RACE nie je výnimkou.

Vývojári v SimBin tiež popracovali na tratiach, ktoré sú klasicky realistické. Náročný Brands Hatch ostal náročným a ako novinka pôsobí okruh v Turecku, ktorý má môj rešpekt. No aj napriek nemu si najlepšie miesto v mojom srdci rezervoval okruh v Macau. Jeho dĺžka, rýchlosť, úzkosť zákrut a mnohé ďalšie devízy sú iba špičkou ľadovca. Očarí každého milovníka mestských okruhov, ktorému sa Monako zdá byť už príliš obkukané. Stačí, aby sa jedno auto „rozbilo“ kdesi o mantinel a skončili ste. V lepšom prípade sa premávka zastaví na pár chvíľ, v tom horšom nasleduje reštart.

Obrazová stránka je krásna, hudba pripomína niektorú zo starších bondoviek a vo formáte dvoch závodov funguje na sto percent. Tak ak si myslíte, že ste už videli všetko, nech vás vaše skúsenosti neokabátia. RACE má toho v sebe mnoho a väčšina z toho je prepracovaná. V globále ide o jeden z tých podarenejších titulov na PC, ktorý sa oplatí zakúpiť si. Ak ešte k tomu poznáte aj mená ako Andy Priaulx, Augusto Farfus, alebo Nicola Larini, pripočítajte si k môjmu hodnoteniu ďalších 10%.

naše hodnotenie: 76%

Detailné informácie
výrobca SimBin
vydavateľ Eidos Interactive
distribútor KON TIKI Slovakia s.r.o.
platforma PC
žáner Racing
singleplayer ÁNO
multiplayer ÁNO
Súvisiace články
James Cameron: Avatar The Game
[Playstation 3]
Ghostbusters The Video Game
[Xbox 360]
RACE Pro
[Xbox 360]
Carnival Games: Mini-Golf
[Nintendo Wii]
Lost: The Video Game
[Xbox 360]
Súvisiace novinky
GSC Game World: „Robíme čo môžeme aby sme pokračovali“
GAMEfest sa vráti aj o rok
Wii dostane facelift a stratí kompatibilitu s GameCube
Natal a Move potrebujú GAME
[Playstation 3]
Mamba Games mieri na next-gen konzoly
[Xbox 360]
Od tohoto autora
Yakuza 2 dosiahla prvý pol - milión
Žiadna zmienka o 40 GB modeli v Severnej Amerike
Odhadovaná cena európskych PlayStation 3
Analytici: Júl našimi očami
Nová hra s tématikou CSI
Analytici: Halo 3 pomôže hernej divízii Microsoftu
Game Convention 2006 očami jedného z nás
Recenzia: Smash Court Tennis 3
Recenzia: Virtua Tennis 3
Recenzia: World in Conflict
Fallout 3 – rozhovor
Recenzia: Insecticide
HLAVNÁ STRÁNKA |  ON-LINE NÁKUP |  NOVINKY |  ČLÁNKY/RECENZIE |  ČASOPIS HRÁČ |  PONUKA PRÁCE |  KONTAKT |  PREDAJNE |  PREDAJNE V ČR | 
© Copyright 1996 - 2012 Hráč s.r.o.    použitý konverzný kurz: 1 € = 30,1260 Sk
Všetky práva vyhradené. Prepis, šírenie, či ďalšie sprístupnenie tohoto obsahu alebo jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu zakázané.